Rady pro rodiče

Apetister Junior

Velmi často rodiče porovnávají své porce jídla s dětskými porcemi a nutí své děti do jídla. Právě nucení dětí do jídla je jednou z nejčastějších chyb. Pokud stravu dětí spojujeme s křikem, nucením a hrozením („Jestli nebudeš jíst, nemůžeš jít ven...“ „Jestli nebudeš jíst, přijde ježibaba.“), dítě bude klást stále větší odpor a problém se bude prohlubovat.

Další chybou je neustálé nabízení sladkostí mezi hlavními jídly: buchty, čokolády a jiné sladkosti. Aniž bychom si uvědomovali, kolik kalorií dítě přijme mezi snídaní a večeří, jsme nervózní a přemýšlíme, proč dítě nemá hlad.

Pokud má dítě dobrou náladu, chce si hrát a neubývá na váze, nemusíme si dělat starosti. Je běžné, že někdy dítě prostě nechce nic jíst a jen se chce napít džusu. Tělo si samo řekne o potraviny, které potřebuje. Pokud dítě do jídla nutíte, pamatujte si, že tukové buňky vytvořené v těle se do určité doby zvětšují a pak se dělí dál. Jakmile se jednou v těle vytvoří, už nikdy z těla nezmizí. Proto byste měli dbát na to, abyste své dítě nepřekrmovali, protože by v budoucnu mohlo mít problémy s přibýváním na váze.