Apetister Junior

Pomocí následujících potravin můžete vytvořit obrázek a pak jej sníst. Dětem se jistě bude líbit takový výtvor a zelenina jim bude více chutnat.

Suroviny:
  • mrkev – vlasy
  • plátek opečeného krůtího prsa – uši, ústa
  • cherry rajčata – oči
  • žlutý sýr – nos
  • celer – knírek
  • paprika – rty

Vlastnosti surovin

Tabulka surovin a jejich benefitů
Surovina Benefity
Mrkev Obsahuje vitaminy, minerály a antioxidanty. Ovlivňuje zrak, posiluje imunitu, snižuje hladinu cholesterolu a snižuje riziko vzniku řady onemocnění, jako je ateroskleróza, kardiovaskulární onemocnění, rakovina. Mrkev pomáhá při zažívacích obtížích u dětí.
Rajčata dsaObsahují málo kalorií a mnoho cenných složek: lykopen, vitaminy C, E, K, vitaminy skupiny B, kyselinu listovou, biotin, hořčík, draslík a měď. Všechny tyto složky obsažené v rajčatech posilují imunitu, snižují krevní tlak, podporují funkci oběhového systému a zlepšují stav pleti a vlasů.dsa
Sýry Jde o zdroj zdravých bílkovin a snadno stravitelného vápníku. Mají pozitivní účinky na stav kostí a chrání před osteoporózou.
Řapíkatý celer Obsahuje velmi málo kalorií (kcal), ale zejména vitamin E a vitaminy skupiny B. Působí jako antioxidant a má protizánětlivé účinky, stimuluje trávení, předchází zácpě a má blahodárné účinky na stav pleti.
Paprika Je bohatá zejména na vitaminy C, A, E a betakaroten, stejně jako na draslík a vápník. Paprika ve stravě snižuje krevní tlak, má pozitivní vliv na oběhovou soustavu, trávicí soustavu, má protizánětlivé a antibakteriální účinky a posiluje imunitní systém.