Apetister Junior
Jídelníček pro malého vědce

V každodenní stravě malého vědce je dobré dbát kromě zdrojů energie a základních živin na látky obsažené v potravě, které mají vliv především na duševní výkonnost. Vyplatí se dbát na dostatečný přísun hořčíku, protože ve stresu se tělo hořčíku zbavuje. Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti. Mezi potraviny bohaté na hořčík patří zejména banány a listová zelenina.

Železo přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální funkci imunitního systému a k normálním rozpoznávacím funkcím. Železo také přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Tento prvek je součástí mimo jiné vnitřností, masa, zelené zeleniny a luštěnin, zeleniny, ryb, ovoce, petrželky.

Vitaminy řady B také hrají důležitou roli v duševní práci. Vitamín B1 přispívá k normální psychické činnosti a dítě se tak lépe soustředí. Tento vitamin se vyskytuje v mase, celozrnném chlebu, mléku a vejcích. Vitamin B6 přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Najdeme jej v játrech, mase, fazolích, rybách, mléku, vejcích a ořeších.